Extreme WiFi

Rozwiązania bezprzewodowej sieci LAN (WLAN) WiNG zostały specjalnie opracowane z myślą o nowych trendach komunikacyjnych – łączenie wszystkiego ze sobą. Tym samym doskonale wspierają one dzisiejsze sieci korporacyjne, a także użytkowników technologii IoT (Internet of Things). Dzięki w pełni rozproszonej architekturze oraz inteligencji wbudowanej w każdy element infrastruktury sieciowej, WiNG oddziela od siebie płaszczyzny zarządzania, kontroli i danych, eliminując ograniczenia przepustowości i zapewniając pełną wydajność technologii 802.11ac MU- MIMO oraz przyszłych standardów łączności 802.11.

Co to jest WiNG

WiNG 5 to bardzo szybko reagująca i niezawodna architektura WLAN sprowadzająca inteligencje kontrolera do każdego punktu dostępowego i zmniejszająca opóźnienia w przesyłaniu ruchu sieciowego. Zintegrowany firewall typu stateful obejmujący warstwy od L2 do L7 i przechwytywanie pakietów „w locie” na każdym punkcie dostępowym dają pewność, że tylko dozwolone aplikacje ruchu mają dostęp do Twoich sieci. Ponadto, przechwytywanie pakietów „w locie” zapewnia szczegółowy obraz sieci bezprzewodowej, coraz częściej wymagany przez administratorów sieci oraz analityków biznesowych.

WiNG to jeden system operacyjny, który jest wykorzystywany w całej linii produktów, oferujący ogromną skalowalność – obsługa od jednego punktu dostępowego po 25 tys. urządzeń oraz chmurę. Zastosowanie zintegrowanych modułów Bluetooth w wielu modelach punktów dostępowych pozwala obsługiwać opcjonalne sensory łączności radiowej, Bluetooth oraz parametrów środowiskowych (światło, ciepło, ruchu) – były to pierwsze punkty dostępowe 802.11 obsługujące rozwiązania IoT.

Gdzie używa się WiNG

Technologia WiFi jest stosowana w wielu sektorach rynku, natomiast WiNG koncentruje się na wspieraniu trudnych projektów związanych z wdrażaniem i zarządzaniem tysiącami geograficznie rozproszonych oddziałów firm, a do tego dochodzą jeszcze standardowe wyzwania stawiane przez organizacje z sektorów takich jak handel, hotelarstwo oraz transport i logistyka.

 

Najważniejsze korzyści rozwiązania WiNG:
  • opracowane z uwzględnieniem olbrzymiej skalowalności, obsługa od 1 do 25 tys. punktów dostępowych, a przy zastosowaniu chmury Azara możliwość obsługi praktycznie nieograniczonej liczby urządzeń,
  • wiodąca na rynku technologia Zero-Touch Auto Provisioning, stworzona specjalnie by szybko wspierać wielkoskalowe wdrożenia w odległych oddziałach firm handlowych oraz transportowych i logistycznych,
  • zdalne biura mogą pracować bez udziału lokalnego kontrolera,
  • jeden z najlepszych na rynku portali captive - wysokie możliwości personalizacji, integracja z mediami społecznościowymi, funkcje analityczne, obsługa do 2 mln użytkowników, nie wymaga licencji,
  • widoczność i kontrola aplikacji, a także firewalle typu stateful na punktach dostępowych (obsług warstw od L2 do L7),
  • niemająca sobie równych technologia MESH Connex - łączność bezprzewodowa obejmująca miasta, metra, porty, oferująca roaming z prędkością do 80 km/h!
  • Nowoczesne punkty dostępowe WiNG
  • Punkty dostępowe WiNG do zastosowania wewnątrz budynków
  • Punkty dostępowe WiNG do zastosowania na zewewnątrz budynków
  • Kontrolery Extreme Wireless WiNG

Nowoczesne punkty dostępowe WiNG, w tym najnowsze dwuzakresowe urządzenia standardu 802.11ac Wave 2 z technologią potrójnego sensora oraz dedykowanym sensorem WiFi i modułami Bluetooth. Zarówno AP 8533 jak i 8432 to urządzenia obsługujące technologię 4×4:4 MU-MIMO, która obecnie jest niezmiernie istotna ponieważ większość klientów nadal wykorzystuje konfiguracje 1×1 lub 2×2.

Trzeci dwuzakresowy moduł radiowy Wi-Fi w konfiguracji 3×3 zapewnia maksymalną ochronę sieci. Moduł Bluetooth może być wykorzystywany do wykrywania niebezpiecznych urządzeń Bluetooth oraz przez aplikacje Apple lub Google Eddystone do realizacji funkcji lokalizacyjnych.

AP 7522

Wielofunkcyjny, wysoce wydajny punkt dostępowy 802.11ac/n pozwalający na obsługę dużej liczby klientów różnych typów. Doskonale sprawdza się w małych sklepach, restauracjach szybkiej obsługi, transporcie i logistyce.

AP 8533

Wysoce wydajny punkt dostępowy 802.11ac Wave 2 MU-MIMO wyposażony w technologię potrójnego sensora, pozwalający na obsługę dużej liczby klientów różnych typów. Urządzenie posiada 3 moduły WiFi i 1 moduł Bluetooth, może pracować jako dedykowany sensor WIPS lub sensor widma sygnału radiowego. Doskonale sprawdza się w firmach handlowych, transportowych, logistycznych oraz hotelach.

AP 8432

Wysoce wydajny punkt dostępowy 802.11ac Wave 2 MU-MIMO wyposażony w technologię potrójnego sensora, pozwalający na obsługę dużej liczby klientów różnych typów. Urządzenie posiada 3 moduły WiFi i 1 moduł Bluetooth, może pracować jako dedykowany sensor WIPS lub sensor widma sygnału radiowego. Doskonale sprawdza się w firmach handlowych, transportowych, logistycznych oraz hotelach.

AP 8163

Wzmocniony punkt dostępowy do zastosowań zewnętrznych cechujący się odpornością, redundancją i wysoką dostępnością. Urządzenie może być wykorzystane do budowy mobilnych sieci MESH w centrach logistycznych, terminalach przesiadkowych, terminalach kontenerowych.

W ramach w pełni rozproszonej architektury WiNG inteligencja kontrolera jest dystrybuowana do punktów dostępowych co istotnie zmniejsza zapotrzebowanie na pasmo pomiędzy punktami dostępu a kontrolerem oraz minimalizuje uzależnienie zdalnych lokalizacji od kontrolera. W ten sposób kontrolery mogą obsłużyć większą liczbę punktów dostępowych i klientów (jak w tabeli poniżej). W takim modelu kontroler pełni rolę platformy usługowej stosowanej do świadczenia usług oraz monitorowania sieci i zdalnych lokalizacji

Wirtualna wersja kontrolera WiNG

Wirtualna wersja kontrolera WiNG dla dużych i rozproszonych geograficznie przedsiębiorstw tworzących własne chmury prywatne z wykorzystaniem maszyn wirtualnych – obsługa dużych kampusów i odległych oddziałów.

NX 5500

Idealne rozwiązanie dla autonomicznych lokalizacji lub przedsiębiorstw z wieloma oddziałami.