Menu Zamknij

Zastosowanie Internetu w transporcie

 

Współcześnie wybór danych środków transportu zależy nie tylko od komfortu przejazdu. Coraz większą wartość dla usługobiorców mają wartości dodane, które wyznaczają standard przejazdu.

Ludzie coraz częściej korzystają ze środków transportu przemieszczając się między miastami. Jednym z powodów jest dodatkowy czas podczas podróży, który mogą wykorzystać na pracę, rozrywkę czy komunikację online. Nie trzeba zatem tłumaczyć jak istotny jest bieżący i szybki dostęp do Internetu w autobusach, pociągach czy samolotach. Sieci WLAN znajdą zastosowanie we wszystkich środkach transportu.

Zastosowanie Internetu w transporcie pozwala podnieść jakość oferowanych usług. Wszelkiego rodzaju rozwiązania WLAN bazują na lokalizacji. W ten sposób łatwo jest lokalizować urządzenia, na których wyposażeniu są karty sieci bezprzewodowej albo specjalne lokalizatory z wbudowanymi przyciskami awaryjnymi lub czujnikami ruchu.

W transporcie zbiorowym sieć WLAN jest wykorzystywana przy systemach sterowania ruchem. Jest tak m.in. w pociągu, w autobusie czy w metrze. Oprócz tego, WLAN ma zastosowanie we współdzieleniu Internetu w pojazdach komunikacji miejskiej. Szczególnie chętnie korzystają z tego zagraniczni turyści.

Zastosowanie Internetu w transporcie sieci WLAN

  form-icon

  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami

  Imię i nazwisko*

  E-mail*

  Telefon*

  Wiadomość