Menu Zamknij

Nowoczesne technologie w edukacji – sieci WLAN

 

Nowoczesna szkoła, a tym samym nowoczesne technologie w edukacji nie mogą istnieć bez dostępu do sieci bezprzewodowej. Bez względu czy mówimy o szkołach, przedszkolach, uczelniach wyższych czy innych budynkach kształcenia. Dostęp do Internetu jest konieczny. Bezpieczna sieć wifi jest podstawą wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji na każdym jej etapie kształcenia.


Sieci WLAN w edukacji

 

Sieć WLAN może pomóc w edukacji. Zastosowanie tego rozwiązania sprzyja dostępowi do informacji cyfrowych. Innymi słowy – ułatwia uczenie się, poznawanie świata, ale też kontakt z uczniami, nauczycielami i rodzicami za pomocą e-dziennika.

Sieć bezprzewodowa sprzyjająca nowoczesnym technologiom w edukacji. jednak, aby tak było wifi powinno być dostępne w całym budynku. Dodatkowo sieć powinna oferować pełną przepustowość oraz być dostępna dla maksymalnej liczny użytkowników.

nowoczesne technologie w edukacji wifi

Aby wszystko działało bez zarzutów, na salach wykładowych, w bibliotekach oraz w dużych aulach wykładowych niezwykle istotne jest zastosowanie funkcji równoważenia obciążenia (tzw. Load Balancing). Jej zadaniem jest dystrybucja klientów pomiędzy kilka punktów dostępowych. Dzięki temu, pojedynczy punkt dostępowy lub kanał nie są przeciążone, kiedy pozostałe są nieużywane. Dzieje się tak, kiedy punkty dostępowe nawzajem się „widzą”. Wprawdzie pasmo częstotliwości 5GHz nie oferuje takiego samego zasięgu, ale na nakładanie się wielu kanałów na siebie i większy przepływ już zezwala.
W miejscach takich, jak duże sale wykładowe, niezbędne jest dokładne pokrycie częstotliwością 5GHz całego obszaru, w którym łączność Wi-Fi ma być dostępna. W ten sposób można łatwo uniknąć ewentualnego zrywania połączeń, a także zwiększyć efektywność i wydajność całego systemu.

Czytaj więcej sieci WLAN – dobre praktyki