Edukacja

Sieć WLAN może pomóc w edukacji. Zastosowanie tego rozwiązania sprzyja bowiem dostępowi do informacji cyfrowych, czyli – innymi słowy – ułatwia uczenie się.

Aby wszystko działało bez zarzutów, na salach wykładowych, w bibliotekach oraz w dużych aulach wykładowych niezwykle istotne jest zastosowanie funkcji równoważenia obciążenia (tzw. Load Balancing). Jej zadaniem jest dystrybucja klientów pomiędzy kilka punktów dostępowych. Dzięki temu, pojedynczy punkt dostępowy lub kanał nie są przeciążone, kiedy pozostałe są nieużywane. Dzieje się tak, kiedy punkty dostępowe nawzajem się „widzą”. Wprawdzie pasmo częstotliwości 5GHz nie oferuje takiego samego zasięgu, ale na nakładanie się wielu kanałów na siebie i większy przepływ już zezwala.

W miejscach takich, jak duże sale wykładowe, niezbędne jest dokładne pokrycie częstotliwością 5GHz całego obszaru, w którym łączność Wi-Fi ma być dostępna. W ten sposób można łatwo uniknąć ewentualnego zrywania połączeń, a także zwiększyć efektywność i wydajność całego systemu.