Menu Zamknij

Korzystanie z wifi w hotelu

 

Wifi w hotelu to obecnie „must have” dla gości. Trudno sobie wyobrazić pokoje bez dostępu do Internetu dla osób przebywających w podróży służbowej, czy po prostu wypoczywających. O dostęp do bezprzewodowej sieci dbają już nie tylko duże obiekty hotelowe, ale także motele, hostele czy pensjonaty. To duża dogodność, która rodzi pytanie: czy wifi w hotelu jest bezpieczne?

 

Obawy przed bezpieczeństwem wifi w hotelach maja nie tylko ich właściciele. Dostęp do danych osób czy innych kwestii administracyjnych obiektu, w przypadku bezprzewodowych sieci stają się łatwym łupem hakerskim. Również dla wypoczywających w hotelu, bezpieczeństwo sieci jest kluczowe. Korzystanie z Internetu w podróży może wiązać się z udostępnianiem wielu swoich danych, czy używaniem aplikacji i kont bankowych. W jaki zatem sposób właściciele obiektów hotelowych mogą zwiększyć bezpieczeństwo sieci wifi, a tym samym ochronę i komfort odwiedzających?


Czy wifi w hotelu jest bezpieczne?

 

Technologia sieci WLAN w hotelarstwie daje przede wszystkim gwarancje dostępu do szybkiego Internetu dla gości. Obecnie to już usługa standardowa, a Wi-Fi często decyduje o tym, czy goście wybiorą dany lokal, czy jednak z niego zrezygnują. Co więcej, w oparciu o to rozwiązanie działa także cały system obsługi klienta w hotelu. To ponadto nieodłączny element sal konferencyjnych, wynajmowanych w hotelach.

Mało tego! Zaawansowane funkcje analityczne WLAN pomagają w utrzymaniu wysokich standardów bezpieczeństwa (to szczególnie istotne przy dużym przepływie ludzi, co dla branży hotelowej jest szczególnie charakterystyczne i ważne).

  form-icon

  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami

  Imię i nazwisko*

  E-mail*

  Telefon*

  Wiadomość